anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Porysowana matryca

bravo8-----
Nowicjusz

Porysowana matryca

Miesiąc po zakupie nowego TV mój czteroletni synek porysował klockiem matrycę. Specjalnie zawisiłem telewizor na ścianie żeby go nie zniszczył, ale mimo to jego twórczość wygrała. Jest to kilka dość dużych rys, są bardzo widoczne na wyłączonym ekranie. Przy włączonym TV z odległości nie są widoczne. Czy jest jakiś sprawdzony sposób na wypolerowanie tych rys ? Nie chciał bym eksperymentować przy TV za ponad 3 tyś zł.

Pozdrawiam

14 ODPOW. 14
easydog
Początkujący

Tak z ciekawości mały poniósł jakieś konsekwencje ?

bravo8-----
Nowicjusz

A co zrobisz 4-latkowi. Przecież to jeszcze dziecko. Nakrzyczałem na niego i postarałem się wytłumaczyć że ta nie wolno robić

profile.country.pl_PL.title
vinci77
Poszukiwacz

easydog napisał(a):

Tak z ciekawości mały poniósł jakieś konsekwencje ?

Chłopie ty powinieneś się chyba leczyć to tylko telewizor. Nie wiem jakie ty masz wartości?

bravo8 napisał(a):

Miesiąc po zakupie nowego TV mój czteroletni synek porysował klockiem matrycę. Specjalnie zawisiłem telewizor na ścianie żeby go nie zniszczył, ale mimo to jego twórczość wygrała. Jest to kilka dość dużych rys, są bardzo widoczne na wyłączonym ekranie. Przy włączonym TV z odległości nie są widoczne. Czy jest jakiś sprawdzony sposób na wypolerowanie tych rys ? Nie chciał bym eksperymentować przy TV za ponad 3 tyś zł.

Pozdrawiam



Ciężko powiedzieć co zrobić w takiej sytuacji :? Chyba nić już nie zrobisz z tymi rysami możesz tylko pogorszyć próbując je usunąć. Rysa to rysa. Co innego z lakierem na samochodzie tu można jakaś pastą polerską a z LCD to już nić nie zrobisz :( ale może ktoś jeszcze się wypowie i napisze jakąś cudowną rade.

easydog
Początkujący

op35 napisał(a):

easydog napisał(a):

Tak z ciekawości mały poniósł jakieś konsekwencje ?

Chłopie ty powinieneś się chyba leczyć to tylko telewizor. Nie wiem jakie ty masz wartości?

op35 zadałem żartobliwe pytanie do bravo8 i wcale nie liczyłem na odpowiedź, że mały dostał łomot, a ty od razu tak ostro mnie atakujesz , odnoszę wrażenie, że jesteś zwolennikiem braci Kaczyńskich i namiętnie słuchasz rozgłośni z Torunia. WYLUZUJ CHŁOPIE Z KIELC

profile.country.pl_PL.title
vinci77
Poszukiwacz

przyjmuje słowa krytyki ale twoje wpisy powinny być trochę bardziej zrozumiałe (czytelne), chyba że dopiero teraz się zreflektowałeś i odwracasz kota ogonem. Co do O. Rydzyka to nie jestem jego fanem.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

bravo8 napisał(a):

Miesiąc po zakupie nowego TV mój czteroletni synek porysował klockiem matrycę. Specjalnie zawisiłem telewizor na ścianie żeby go nie zniszczył, ale mimo to jego twórczość wygrała. Jest to kilka dość dużych rys, są bardzo widoczne na wyłączonym ekranie. Przy włączonym TV z odległości nie są widoczne. Czy jest jakiś sprawdzony sposób na wypolerowanie tych rys ? Nie chciał bym eksperymentować przy TV za ponad 3 tyś zł.

Pozdrawiam



Przykra sprawa, ale z tego co się orientuję, to nie można usunąć rys z matrycy. Są jakieś pasty polerujące, ale nie polecam testować na własnym odbiorniku, może to tylko pogorszyć sprawę. Jedyną opcją jest przyzwyczaić się, skoro przy włączonym tv nie widać rys, to nie jest źle. W sumie można też wymienić matryce, ale to też już są wyższe koszty. Czasem też nie próbuj teraz czyścić środkami z alkoholem, czy płynem do szyb....
Co do dziecka, nie ma się wkurzać, zdarza się. Mój bratanek zwędził kluczyki od samochodu i uderzył w garaż.. Na szczęście poduszka nie wyskoczyła...

bravo8-----
Nowicjusz

Myślę nad zabezpieczeniem na przyszłość, bo z dziećmi nigdy nie wiadomo, przynajmniej na jakiś czas. Syn tłumaczył to tak, że chciał zbić ten duży TV bo mały (stary 21 calowy Soniak) był dla niego lepszy. I ot tak , wytłumaczenie dziecka. Powieszenie TV pod sam sufit jest lekką przesadą, już teraz muszę lekko głowę podnosić do góry. Myślę nad osłoną ekranu ze szkła akrylowego (pleksi). Jakoś muszę wymyśleć zgrabne uchwyty do tego, ale mnie zastanawia jak się będzie przez coś takiego oglądać i jaki ma to wpływ na temp. matrycy. Jakąś tam 1-2 cm lukę muszę zaplanować. Mylałem nad folią ochronną na poliwęglan, ale rozmawiałem z producentem i odradził mi to ze względu na znaczne pogorszenie obrazu.

scarface-----
Początkujący

Mimo wszystko zamiast zabezpieczenie tv (tu niestety nie pomogę bo nigdy o czymś takim nie słyszałem ani w moim kręgu znajomych nikt nie stosował) proponuję rozmowę z dzieckiem, być może da się przekonać że tv to nie wróg - puszczać trochę bajek, żeby się przyzwyczaiło :).

A tak pół żartem może dziecko jest zazdrosne o tv ;)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Rozmowa z dzieckiem to najlepsze wyjście. Wieszanie tv nad sufitem, odpada. Przy zamontowaniu tv na ścianie, możesz zrobić poniżej półkę wysuniętą na parędziesiąt cm. Dziecko bezpośrednio nie sięgnie do ekranu, a będzie miał utrudnione zadanie z rzucaniem.
Ale spróbuj go przekonać, na pewno to nie będzie łatwe. Jakieś ulubione bajki puszczaj, może dobry mecz ;) tak, żeby polubił LCD..