anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dodał ten temat do Ja też

rafiki_yako
Początkujący

Filmy nagrane w formacie AVCHD (.mts) a obróbka

Witam. Jak wiadomo kamery Sony HD pozwalają na nagrywanie w bardzo wysokiej rozdzielczości. Ja akurat wszystkie swoje filmiki/ujęcia nagrywałem w AVCHD (pliki z rozszerzeniem .mts), choć zdaje się można jeszcze w mp4. No i teraz tak: Odtwarzane takie pojedyncze filmiki/ujęcia na telewizorze dostosowanym do HD (HD Ready/Full HD) dają naprawdę rewelacyjną jakość/rozdzielczość obrazu.

Ale nie chcę zanudzać rodziny i znajomych 7 róznymi ujęciami spływu rzeką. Chcę film obrobić: powybierac najciekawsze fragmenty, posklejać, poprzenosić etc. I pytanie: czy jest jakas możliwość/jakiś program, umożliwiająca/y takie zmontowanie filmu, by efekt wyjściowy był dokładnie tej samej jakości, co materiały źródłowe i by można było puszczać rodzinie i znajomym zmontowany film z kamery? A jeśli nie z kamery, to jak? Czy taki zmontowany film da się odtworzyć tylko na komputerze? Czy obróbka filmu może spowodować utratę jakości/rozdzielczości? Czy programy do obróbki zostawiają zmontowane filmy w tym samym formacie, czy trzeba je niestety przekonwertować? jesli przekonwertować, to do jakiego formatu? Przed obróbką czy po? W jaki sposób? czy ktoś zna odpowiedzi na te wszystkie pytania? Byłbym niezwykle zobowiązany. Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Kto dodał ten temat do Ja też