anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wybór kamery?

tommeLee
Początkujący

Wybór kamery?

Zamierzam kupić porządną kamerę z dyskiem twardym. Oglądałem xr520, przypadła mi do gustu. Czy jakiś posiadacz w/w kamery może mi coś na ten temat powiedzieć? Jestem też ciekawy jak wrażenia z nagrywania, no i efekty po nagrywaniu?

10 ODPOW. 10
larue82
Początkujący

Było już trochę o tej kamerce, ale nie dziwie Ci się, że nie mogłeś znaleźć bo nazwy tematów bywają mylące:
viewtopic.php?f=50&t=2541 garść informacji tak chyba od 8 postu.
Generalnie dużo nie ma co mówić, chyba najlepsza kamerka w segmencie konsumenckim z jaką miałem styczność, radzi sobie przy słabszym oświetleniu, stabilizacja obrazu rewelacyjna tak samo jakość nagrania. Zdradliwy może być jedynie dysk twardy, jak za dużo się nagra to nie chce się potem tego obrabiać :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W 100% zgadzam się z przedmówcą. Mam tą kamerę, jestem z niej bardzo zadowolony. Z dyskiem twardym również wpadłem w pułapkę "magazynowania nieobrobionych kawałków". Efekt, nie mam czasu się wziąć za tamto, zajmuje się nowymi nagraniami - tamte sobie leżą...
Pisałem już o tej kamerze, to nie będę powtarzał się, ale jak masz jakiekolwiek pytania, to śmiało zadawaj na forum.

adam.malysz
Początkujący

No tak ta kamera jest rewelacyjna... też przez chwile zastanawiałem się nad jej zakupem az w końcu zostałem jej posiadaczem :c4 , ma naprawdę dobre parametry użytkuję ją kilka dni i jestem zachwycony. Dla mnie nowością jest możliwość nagrywania filmów w ciemności... Kamera daje sobie z tym doskonale rade... właśnie wybieram się na małe nocne filmowanie :thumbsup: Jeżeli jeszcze sie zastanawiasz i chcesz znać moje zdanie to ja ją polecam. Jestem świeży w tej tematyce ale z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania dotyczące tego sprzętu pozdrawiam :smileyugeek:

larue82
Początkujący

Filmowanie nocą to jedno i w sumie nie zawsze przydatne, dla mnie rewelacją były zastosowane nowe przetworniki, oglądając materiał HD nagrany kamerką to zastanawiałem się czy kolega mnie nabiera i puszcza jakąś pokazówkę. Sam powoli się do niej przymierzam, bo ciężko mi wrócić do kręcenia moją kamerkę po tym jak mogłem się pobawić xr520...

adam.malysz
Początkujący

larue82 napisał(a):

Filmowanie nocą to jedno i w sumie nie zawsze przydatne, dla mnie rewelacją były zastosowane nowe przetworniki, oglądając materiał HD nagrany kamerką to zastanawiałem się czy kolega mnie nabiera i puszcza jakąś pokazówkę. Sam powoli się do niej przymierzam, bo ciężko mi wrócić do kręcenia moją kamerkę po tym jak mogłem się pobawić xr520...



Oj tak całkowicie się z Tobą zgodzę... to co potrafi ta kamerka zaszokuje nie jednego wyjadacza :D Powiem Ci że czułem się podobnie jak ty kiedy pierwszy raz miałem z nią styczność :) Nie pozostaje nic innego tylko odkładaj złotówki i zrób sobie prezent na gwiazdkę :D

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dla mnie nowością jest możliwość nagrywania filmów w ciemności... Kamera daje sobie z tym doskonale rade...



Nie przesadzajmy z tym nagrywaniem w nocy. W półmroku bez opcji "noktowizora" daje sobie radę z ogarnięciem światła. Tu nie mam wielkich zastrzeżeń, chociaż zawsze z miarę jedzenia rośnie apetyt. Co do samego nagrywania w zupełnej ciemności "noktowizor" zapewnia nam widoczność na parę metrów. Za to jak ciemność jest rozproszona przez światło księżyca, wygląda to już dużo, dużo lepiej.

Razak-----
Początkujący

To tak działa, w noktowizorach cywilnych też masz powiedzmy: zasięg przy braku oświetlenia 50m, przy szczątkowym oświetleniu robi się nagle około 200m. Podejrzewam, że w kamerce ten stosunek będzie zachowany ( z miarką u siebie nie chodziłem).

larue82
Początkujący

Opcja o tyle mi się podoba, że człowiek jak musi coś nagrać, a oświetlenia praktycznie nie ma albo bardzo niewielkim stopniu, to jesteśmy jednak wstanie zrobić coś konkretnego tzn. przełączamy na tryb nocny i do przodu brak ograniczeń. I to dla mnie jest fajne.

adam.malysz problem jest taki, że niedawno kupowałem nową kamerę, kobieta z domu by mnie przepędziła jakbym kupił następną.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

50m to już w bardziej profesjonalnych noktowizorach. W kamerze nie jest tak różowo. W zupełnej ciemni 50m nie jest osiągalne, działa na parę/parenaście metrów. Przy oświetleniu księżyca jest lepiej. Z drogiej strony nagrania zrobione noktowizorem są specyficznie zabarwione (jak z noktowizora). Bardziej tę funkcję trzeba traktować jako dodatek, niż opcje z której zawsze będziemy korzystać. Chyba, że komuś nie przeszkadza taki obraz.
larue82 - powiedz, że "stara" kamera popsuła się i musisz kupić nową :D