anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak poprawić jakoś filmu w nocy używając sony HDR-XR520VE?

profile.country.pl_PL.title
Misio_2005
Początkujący

Jak poprawić jakoś filmu w nocy używając sony HDR-XR520VE?

Witam!
Chciałbym się poradzić w sprawie optymalizacji osiągów kamery HDR-XR520VE, podczas kręcenia ujęć w nocy, bądź przy słabym oświetleniu. Czy istnieją jakieś konwertery lub dodatkowe sprzęty poprawiające jakość obrazu? Bardzo proszę o pomoc.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

istnieje taki sprzet- nazywa się Halogen 1 KW - do kupienia za 40zł

profile.country.pl_PL.title
Misio_2005
Początkujący

A czy istnieje coś takiego jak konwerter do ujęć nocnych?

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

istnieje- nazywa sie NOKTOWIZOR

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Właśnie kupiłem taką samą kamerę. Jest tam noktowizor, działa fajnie, ale zasięg mógłby być większy. Co do poprawy jakości obrazu, na komputerze można poprawić co nie co. Nie jestem jeszcze taki wprawiony w to, ale necie czytałem już sporo artykułów na ten temat, jest też sporo tutorali jak coś wykonać samemu. Też dopiero wchodzę w ten temat, jak narazie ambicje duże - chęć zdobywania wiedzy jeszcze większa :D

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

ZIMNY - jeśli chcesz zwiększyć zasięg filmowania w podczerwieni ( czyli po Twojemu zazięg NOKTOWIZORA ) to możesz wykonać sobie samemu lub kupić na Allegro lampę do tego typu oświetlenia - oczywiście zasilana z osobnego źródła niż kamrea.
Te lampy wykonane są na diodach IR o dużej mocy świecenia.
Dla wyjaśnienia - dioda IR to dioda która świeci w podczerwieni.
Konstruując taką lampę musisz tylko wybrać rodzaj montażu bądź to na inteligentną stopkę w kamerze lub mocowaną wprost na obiektyw tzn na jego obeodzie wybór należy do Ciebie.
Pamiętaj że im większa ilość zastosowanych diod tym większy zasięg i mocniejsze oświetlenie danego punktu.
Pisząc o większej ilości diod to mam na myśli ok 12szt. bo chyba zauważyłeś że przełączając kamerę w funkcję NIGHTSHOT świecą 2 jak nie 1 szt. i dlatego zasięg jest taki krótki.

Razak-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Właśnie kupiłem taką samą kamerę. Jest tam noktowizor, działa fajnie, ale zasięg mógłby być większy.



Mógłby, ale podbiłoby to mocno ceną, dobry noktowizor przy szczątkowym oświetleniu pozwala na 50m-70m widoczności, tyle, że koszt takiego urządzenia to ponad 3000zł :) A w kamerkach raczej rzadko się korzysta z jego możliwości więc duże rozbudowywanie nie ma zbytnio sensu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Razak, rzadko się korzysta, bo jest mało popularne. Mało kamer ma taką funkcję, która w rzeczywistości jest dosyć pomocna. Oczywiście jakość takich nagrań jest .... specyficzna. Na pewno nie każdemu może się spodobać i nie w każdej sytuacji może się sprawdzić.

OLO_XX_ dzięki za pomysł z tymi diodami. Generalnie można samemu coś takiego skonstruować. Diody, jak to diody nie są prądożercze, więc co do zasilania - nie powinno być problemu.

Znalazłem filmik z użyciem nihgtshot w XR520:

http://www.youtube.com/watch?v=46GiPuGuENw

Też nagram coś ciekawego, to wrzucę :D

adam.malysz
Początkujący

Zimny napisał(a):

Właśnie kupiłem taką samą kamerę. Jest tam noktowizor, działa fajnie, ale zasięg mógłby być większy. Co do poprawy jakości obrazu, na komputerze można poprawić co nie co. Nie jestem jeszcze taki wprawiony w to, ale necie czytałem już sporo artykułów na ten temat, jest też sporo tutorali jak coś wykonać samemu. Też dopiero wchodzę w ten temat, jak narazie ambicje duże - chęć zdobywania wiedzy jeszcze większa :D



Zimny właśnie wróciłem z nocnej sesji powiem ci że wygląda to naprawdę dobrze... jeżeli chodzi o odległość, a raczej zasięg to nie jest zle. dobrze nagrywa i dla zwykłego śmiertelnika w zupełności wystarczy :smileythumbsup: Jutro jak się uda to wrzucę filmik na YouTube to zobaczycie kilka fajnych motywów :smileygeek:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

I jak z tym filmikiem? Ciekaw jestem jak to wygląda u Ciebie, czy jest tak samo jak na mojej. Na ostatnim wypadzie gdzie miałem kamerkę, prawie ją utopiłem... Nagrywając cofałem się. Kroczek po kroczku - delikatnie żeby nie ruszała się ręka... I nie zauważyłem oczka wodnego które było zaraz za mną... Wpadłem do niego, ale na szczęście nie było tak głęboko... Ale stracha miałem ogromnego. Filmik wyszedł bardzo fajny :thumbsup: