anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z rozmową przez zestaw głośnomówiący

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
iwan__63
Poszukiwacz

Problem z rozmową przez zestaw głośnomówiący

Witam serdecznie.

Moja xperia L łączy się przez BT z zestawem w samochodzie. Wszystko działa do momentu wykonywania połączenia, zaraz po połączeniu jest ono zrywane. Połączenie kończy się po upływie jednej sekundy. Na forum xperii zauważyłem, że inni mają podobny problem właśnie z xperią L (4.2.2.). Moja żona ma smartfona overmax2 i nie ma żadnych problemów podczas korzystania z zestawu głośnomówiącego. Czy zna ktoś radę na taką sytuację, bo "żal" mieć auto z fabrycznym zestawem głośnowówiącym, z którego nie można korzystać?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry!

 

Polecam skontaktowanie się z Sony Mobile. Podaję dane kontaktowe:

 

telefon: +48 22 22 77 444
mail: questions.pl@support.sonymobile.com

 

Pozdrawiam serdecznie, 

 

Karolina.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry!

 

Polecam skontaktowanie się z Sony Mobile. Podaję dane kontaktowe:

 

telefon: +48 22 22 77 444
mail: questions.pl@support.sonymobile.com

 

Pozdrawiam serdecznie, 

 

Karolina.

profile.country.PL.title
iwan__63
Poszukiwacz

W pewnym sensie sprawa wyjaśniona. Po kontakcie z centralą Citroena w Warszawie okazało się, że mój model telefonu xperia L i zestaw głośnomówiący w samochodzie nie są kompatybilne chociaż po połączeniu przez bluetooth można zobaczyć na wyświetlaczu w aucie kontakty, wybierane numery, posłuchać muzyki. Mamy XXI wiek, a tu taka niespodzianka, że telefonem za około 1000 zł (tyle kosztował w tym czasie gdy by przeze mnie kupowany) nie sposób zadzwonić z samochodu skoro potrafi to smartfon kupiony miesiąc temu za 300 zł.

Pozdrawiam firmę SONY/SONYMOBILE i czekam na aktualizację oprogramowania smartfonu bym mógł nie łamać przepisów i nie stwarzać zagrożenia na drodze, gdy kieruję i ktoś akurat do mnie zadzwoni. 

giegies
Poszukiwacz

Mam taki sam problem i zastanawia mnie dlaczego Xperia P, S i U działają, a L-ka już nie... i dlaczego Sony nie wprowadzi jakiejś łatki skoro wiele osób ma ten problem? A może jest inny sposób? Jakiś dodatkowy program itp?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nie chcę bronić tu Sony Mobile ale piszecie, że to wina telefonu (a konkretnie to wersji androida zainstalowanego na nim), a nie bierzecie pod uwagę wogóle tego, że to firmy samochodowe wypieły się na użytkowników i dodały do softu tylko niektóre wersje androida. Nie mam zestawu głośnomówiącego zamontowanego fabrycznie w aucie, ale mam wbudowany w radio samochodowe i zarówno Xperia S, Z, Z1 jak i L bez problemu z nim współpracują. I jeszcze taka ciekawostka xperia S ma starszą wersję androida o xperii L więc nie bardzo jest co aktualizować w tym drugim...

giegies
Poszukiwacz

No tak Citroen ma to głęboko w d...., ale to w końcu producent samochodów... firma Sony ma większe możliwości rozwiązania problemu. Aby stare gry chodziły swego czasu na win7 potrzebowały różnych łatek itp., więc tu może też się uda. Jak nie to chyba trzeba się znowu szarpnąć na koszty i wymienić na starszą S-kę...