anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pęknięta szybka

mariana745
Poszukiwacz

pęknięta szybka

Witam,

Ostatnio kupiłam w sklepie Sony Xperie z3 compact. Telefon ogólnie działą bez zarzutów i zero zacinania. Ale dzisiejszego dnia telefon leżał na biurku podszedłam do drzwi. Wracam do biurka siadam za chwilę patrzę na telefon a tam długie pęknięcie na ekranie, dotyk powyżej pęknięcia nie działa. Teraz właśnie mam pytanie czy obejmuję to gwarancja ? Czytałem na forach (głównie zagranicznych) że takie rzeczy się dzieją.

3 ODPOW. 3
ania1410
Nowicjusz

Hej,

 

Wątpie, żeby serwis naprawił Ci to w ramach gwarancji. Ja miałam podobny problem tylko, że w moim przypadku był to wyświetlacz.

 

2 tygodnie temu oddałam telefon Xperia M do serwisu, ponieważ na wyświetlaczu, pod ekranem dotykowym pojawiła się czarna plama z białą rysą w środku (obudowa/ekran dotykowy - tzw. "Dotyk" - telefonu nie ma żadnych uszkodzeń, które mogłyby wskazywać, że szkoda jest wynikiem uderzenia lub upuszczenia telefonu).

 

W poniedziałek otrzymałam informację z serwisu, że jest to uszkodzenie mechaniczne, którego nie obejmuje gwarancja i jedyne co mogą mi zaproponować to naprawa telefonu za kwotę 250 zł. Po tej informacji poszperałam trochę w internecie i oto co udało mi się znaleźć:

1. Nowy wyświetlacz można kupić za około 50 zł (wyświetlacz razem z "dotykiem" kosztuje około 100 zł)

2. Nowy telefon kosztuje około 300 zł (a serwis proponuje za 250 zł wymianę samego wyświetlacza)

3. Niemożliwe jest, żeby takie uszkodzenie powstało bez jednoczesnego uszkodzenia "dotyku".

 

Postanowiłam zadzwonić do serwisu i dowiedzieć się co oni na to. Pani z serwisu we Wrocławiu powiedziała, że nie może mi w żaden sposób pomóc, ale mogę skontaktować się z firmą Sony w Warszawie i odwołać się od "wyroku" serwisantów, co też zrobiłam.

 

W firmie Sony dowiedziałam się, że serwis we Wrocławiu stwierdził, że czarna plama powstała w wyniku normalnego użytkowania telefonu i jest to uszkodzenie mechaniczne, a według punktu 3 gwarancji, gwarancja nie obejmuje naprawy. Oznacza to, że decyzja serwisu jest ostateczna, gdyż ich nie obchodzi czy uszkodzenie powstało z mojej winy, czy też jest to wynikiem wadliwego wyświetlacza - ważne, że jest to uszkodzenie mechaniczne, nieobjęte gwarancją.

 

Wysłałam pytanie do rzecznika Praw Konsumenta co mogę zrobić w tej sytuacji i czekam na odpowiedź.

 

Szczerze mówiąc, jestem rozczarowana reakcją firmy Xperia, gdyż od wielu lat używam tylko telefonów Sony (najpierw Sony Ericsson, potem Xperia) i byłam bardzo zadowolona, ale w tej sytuacji może powinnam znaleźć innego producenta telefonów i zacząć korzystać z jego produktów.

 

Pozdrawiam,

Ania

mariana745
Poszukiwacz

odesłałam do serwisu, naprawili w ramach gwarancji :slight_smile:

ania1410
Nowicjusz

No to się cieszę, że Tobie się udało.