anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

obiektyw do sony Carl Zeiss Sonnar T

andrzej.f
Początkujący

obiektyw do sony Carl Zeiss Sonnar T

Mam zamiar przeznaczyć do 5 tys na obiektyw sony. Będzie do fotografii portretowej jak i całej postaci, oraz chciałbym go przeznaczyć do fotografii ślubnej w kościele.
Myślę o stało ogniskowych SAL-135F18Z 135 mm F1.8 ZA Carl Zeiss Sonnar T*, lub SAL-85F14Z 85 mm F1.4 ZA: obiektyw Carl Zeiss Planar T*
Lub zmiennoogniskowy SAL-2470Z 24 – 70 mm F2.8 ZA SSM Carl Zeiss Vario-Sonnar T*
Czy ktoś z was ma takie obiektywy i mógłby się podzielić poglądami na ich temat? Lub doradzić który z nich byłby najlepszym wyborem?

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zeiss 135mm - bardzo zacne szkiełko. W innych systemach nam go zazdroszczą....
ale na APSC (rozmiar matrycy w a200/3x0/700) jest to po przeliczeniu niemal 200mm czyli już mały teleobiektyw....

Zeiss 85mm - fajne szkło, mniejsze i lżejsze od 135mm, zakres nadający się na portretówkę.....

Zeiss 24-70 - tzw. standardowy zakres ogniskowych....jest to bardzo odpowiedni dla Ciebie obiektyw, bo potrzebujesz i szerokie ogniskowe i portretowe......jest o stałym świetle 2.8 i bardzo dobrej ostrości i wiele dobrego o nim się słyszy ;)
polecam Ci go bo na jednym stałoogniskowym obiektywie nie dasz rady zrobić ślubu....
a kilka ślubów w życiu miałem ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
witmann
Początkujący

Ja za Krisem - jak na śluby to 24-70. Co prawda 85 i 135 to wymarzone szkiełka, ale na pewno nie będą dobre jako podstawowe szkło - zbyt ograniczone zastosowanie.

andrzej.f
Początkujący

dziękuje wam za odpowiedz.
gdybym miał kasę to kupiłbym dwa, ale jeszcze troche ....
na razie kupie 24-70, a nastepny to 135mm .
dziękuje za odpowiedzi